No Image
No Image

Ogłoszenia

Licytacje
Przetargi
Praca
No Image
PUNKT ZAKŁADANIA I POTWIERDZANIA PROFILI ZAUFANYCH ePUAP
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Krośnie Odrzańskim informuje, że podczas Dnia Otwartego  w Urzędzie Skarbowym w Krośnie Odrzańskim (5 kwietnia 2014r. godz. 8.00 – 15.00) uruchomiony będzie Punkt zakładania i potwierdzania Profilu Zaufanego ePUAP.

Profil Zaufany to zestaw danych w postaci elektronicznej podpisanych przez osobę potwierdzającą, oraz jednoznacznie identyfikujących osobę posiadającą konto na ePUAP. Zakładając konto na ePUAP tworzony jest profil użytkownika, który po złożeniu wniosku i potwierdzeniu w Punkcie Potwierdzania staje się Profilem Zaufanym. Użytkownik posiadający Profil Zaufany ma możliwość podpisywania pism kierowanych drogą elektroniczną do urzędów administracji publicznej. W tym zakresie podpis elektroniczny potwierdzony danymi Profilu Zaufanego jest bezpłatną alternatywą dla bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowanego ważnym kwalifikowanym certyfikatem.

Co to jest ePUAP

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to system informatyczny, dzięki któremu obywatele mogą załatwiać sprawy urzędowe za pośrednictwem internetu, natomiast przedstawiciele podmiotów publicznych – bezpłatnie udostępniać swoje usług w postaci elektronicznej. Ideą przyświecającą budowie ePUAP było stworzenie jednego, łatwo dostępnego i bezpiecznego elektronicznego kanału udostępniania usług publicznych; tak powstał portal www.epuap.gov.pl.

 
Błędy w zeznaniach - działalność gospodarcza

NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY W ZEZNANIACH ROCZNYCH PODATNIKÓW PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ NA ZASADACH OGÓLNYCH

Okres kampanii rozliczania PIT-ów, to czas, kiedy wielu podatników zostaje wezwanych do urzędów skarbowych. Główną przyczyną tych wezwań są błędy w formularzach PIT, których to błędów urzędnicy nie mają prawa sami usunąć. Poniższy informator o najczęściej popełnianych błędach pozwoli na wyeliminowanie tych błędów i stanie się materiałem pomocnym każdemu, kto będzie samodzielnie wypełniał swoje zeznanie za 2013 rok i przyczyni się do zaoszczędzenia czasu podatników.

Czytaj całość...

 
Błędy w zeznaniach

NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY W ZEZNANIACH ROCZNYCH PODATNIKÓW NIEPROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Okres kampanii rozliczania PIT-ów, to czas, kiedy wielu podatników zostaje wezwanych do urzędów skarbowych. Główną przyczyną tych wezwań są błędy w formularzach PIT, których to błędów urzędnicy nie mają prawa sami usunąć. Poniższy informator o najczęściej popełnianych błędach pozwoli na wyeliminowanie tych błędów i stanie się materiałem pomocnym każdemu, kto będzie samodzielnie wypełniał swoje zeznanie za 2013 rok i przyczyni się do zaoszczędzenia czasu podatników.

Czytaj całość... 

 
E-usługi Administracji Podatkowej
Dostępność usług przez internet jest dziś standardem. Administracja Podatkowa chce być nowoczesna, efektywna i przyjazna dla obywateli. Stąd wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów wykorzystuje nowe technologie informatyczne, w celu lepszej dostępności usług i  usprawnienia kontaktu z urzędem skarbowym.
Czytaj całość...
 
Komunikat

Dnia 05 kwietnia 2014 r.

DZIEŃ OTWARTY

Możliwość złożenia dokumentów na sali obsługi podatnika oraz uzyskania informacji w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, VAT, CIT oraz spraw związanych ze spadkami i darowiznami, zaświadczeniami, aktualizacją danych oraz rozliczeniem VZM

w godzinach 8.00 - 15.00

Kasa czynna w godzinach od 8.00 - 13.00

 
Informacja o osobach podających się za pracowników urzędów skarbowych

W związku z otrzymanymi sygnałami o osobach podających się za pracowników urzędu skarbowego i usiłujących wszcząć kontrolę prowadzonej dokumentacji podatkowej oraz ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej Dyrektor Izby Skarbowej w Zielonej Górze informuje, że pracownicy urzędów skarbowych oraz inspektorzy Urzędu Kontroli Skarbowej w Zielonej Górze, w uzasadnionych przypadkach mogą wszcząć kontrolę wyłącznie po okazaniu legitymacji służbowych.

Jeżeli osoby usiłujące wszcząć kontrolę nie posiadają legitymacji służbowych lub nie chcą jej okazać i zachodzi podejrzenie, że osoby te nie są pracownikami organów podatkowych lub organów kontroli skarbowej należy niezwłocznie zawiadomić policję oraz właściwy urząd skarbowy.

 
Dyżury telefoniczne oraz punkty obsługi podatników

Czytaj całość...
 
CEIDG- komunikat

Dyrektor Izby Skarbowej w Zielonej Górze informuje, w związku z pojawiającymi się przypadkami oferowania za opłatą wpisów do rejestrów przedsiębiorców, które nie stanowią Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, że zgodnie z ustawą z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej ( Dz.U. 2004 Nr 173 poz. 1807) wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej ( CEIDG) - prowadzonej przez Ministra Gospodarki są bezpłatne.

Do wszystkich tego typu przypadków odpłatnego wpisu do rejestrów przedsiębiorstw należy podchodzić ze szczególną ostrożnością, gdyż są to oferty komercyjne i nie dotyczą wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej ( CEIDG).

 
Uniknij kosztów egzekucyjnych  płać w terminie

Dyrektor Izby Skarbowej w Zielonej Górze uprzejmie przypomina o terminowym płaceniu podatków. Brak zapłaty podatku w terminie powoduje wszczęcie postępowania egzekucyjnego. W toku tego postępowania naliczane i pobierane są koszty egzekucyjne stanowiące dodatkowe, często bardzo duże, i zbędne obciążenie dla podatnika. Zapłata podatku w terminie pozwala uniknąć nie tylko odsetek, ale również kosztów egzekucyjnych.

 
Zostaw swój mail w urzędzie skarbowym

Naczelnicy urzędów skarbowych województwa lubuskiego chcą usprawnić komunikację z klientem. W tym celu zachęcają mieszkańców Ziemi Lubuskiej, by podczas wizyty w swoim urzędzie skarbowym zostawiali swój numer telefonu i adres poczty elektronicznej. Taka forma komunikacji  pozwoli na szybkie i bieżące przesyłanie informacji do obywatela.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 31 - 45 z 167
No Image
No Image No Image No Image
Adres:
Krosno Odrzańskie ul. Obrońców Stalingradu 3

Godziny pracy:
poniedziałki od 7.00 do 18.00
wtorki - piątki: od 7.00 do 15.00

Godziny obsługi interesantów:
poniedziałki od 7.30 do 18.00 (w godzinach 14:30 - 18:00 wyłącznie sala obsługi w zakresie przyjmowania dokumentów)
wtorki - piątki: od 7.30 do 14.30

Telefon: 68 383 53 17
Fax: 68 383 57 28

Informacja telefoniczna dotycząca zeznań podatkowych 68 383 53 17 wew. 110, 114, 214, 592

e-mail: us803@lu.mofnet.gov.plElektroniczna skrzynka podawcza
Ministerstwo Finansów
Izba skarbowa w Zielonej Górze
BIP US Krosno Odrzańskie
Twoje Zeznanie
1 procent
Interpretacje
Interpretacje szukaj
Szukaj VAT numerów
Urząd Wojewódzki Lubuskie
No Image
(C) 2015 Urząd Skarbowy Krosno Odrzańskie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image